Obecnie nie ma praktycznie wyrobu, którego firma nie podjęłaby się realizacji.

Zakład stolarski STOLBAR powstał 02.10.1981 roku jako jeden z pierwszych zakładów rzemieślniczych.

Powyższa nazwa łącząca w sobie branżę jak i nazwisko właściciela została wymyślona przez rodzinę, posiada swoją markę a w funkcjonowanie firmy zaangażowani są również pozostali członkowie rodziny.

Młody właściciel marzący od dziecka o pracy na własny rachunek, kochający naturę chciał tworzyć rzeczy z drewna wymagające kunsztu rzemieślniczego.

Ukończył odpowiednią szkołę bez problemu zdobył tytuł mistrza w zawodzie stolarz jak i pedagoga do nauki zawodu, wszystko po to aby móc wreszcie spełniać marzenia. Próbował w ówczesnych czasach znaleźć się w tej ponurej rzeczywistości.

Zakład z małego warsztatu z roku na rok rozwijał się, maszyny do stolarni były po prostu zdobywane, nie było też łatwo ze znalezieniem dobrego stolarza. Zatrudnienie wzrastało, pracowali w firmie STOLBAR stolarze ze starej szkoły rzemiosła oraz młodzi ludzie którzy uczyli się zawodu. Udało się wyszkolić kilkudziesięciu uczniów, których znaczna część pracuje do dzisiaj w branży stolarskiej.

Produkowano meble wszelkiego rodzaju oraz usługi skomplikowane dostosowując się do potrzeb, umiłowań i mody klientów.Głównym celem właściciela firmy było wykonywanie wyrobów z drewna naturalnego zwłaszcza dębowego.

Wciąż kształcąc się samemu próbował nauczyć i przekazać swoją wiedzę synowi, który dzieciństwo spędził obserwując i pomagając ojcu. Okazał się jeszcze większym fanem niż jego ojciec i rezultatem tego było przejęcie w 1999 roku zakładu stolarskiego. Unowocześnił park maszynowy wprowadził nową myśl technologiczną ale wciąż pozostał wierny ideałom ojca jego zamysłowi i sposobem na życie.